گام بلند شرکت در جهت دریافت گواهی نامه ها و استاندارد های معتبر

شرکت کاوش طب آینده نگر از ابتدای تاسیس با هدف تولید محصولات با کیفیت و ثبت یک برند معتبر در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی و داروسازی ، پیوسته در حال ارتقاء علمی و کیفی خود بوده است. از این رو با هدفگذاری مشخص، گامی بلند در جهت اخذ استاندارهای معتبر ،گواهی نامه های ایزو و ثبت محصولات دانش بنیان برداشته است .

استاندارد مدیریت کیفیتISO-9001

هدف از تدوین این استاندارد به وجود آوردن الگویی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت و تضمین کیفیت بوده که مورد استقبال در سطح جهان قرار گرفت. در واقع استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به یک محصول خاص داده نمی شود، بلکه فرایند تولید کالا یا خدمات را در یک واحد تجاری مورد ارزیابی قرار می دهد.

از مزایای بکارگیری استاندارد ایزو ۹۰۰۱:

  • شفافیت فرایندها و شاخص ها در سازمان.
  • بررسی فعالیتهای سازمان مطابق با اهداف سازمان.
  • جلوگیری از دوباره کاریها به واسطه ی تعریف فعالیت های سیستماتیک.
  • افزایش توان رقابتی در عرصه بین الملل.

استاندارد مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ۱۳۴۸۵ ISO

ایزو ۱۳۴۸۵ در حقیقت مبناهای سیستم مدیریت کیفیت را مشخص می کند که در آن سیستم سازمان مربوطه نیاز به ارائه مدارک و نشان دادن توانایی خود در ارائه تجهیزات پزشکی و خدمات مرتبط با آن را دارد.
سازمان هایی می توانند از استاندارد ایزو ۱۳۴۸۵ استفاده کنند که فعالیت آنها شامل یک یا چند مرحله از طراحی و توسعه، تولید، ذخیره سازی و توزیع، نصب و یا خدمات یک دستگاه پزشکی و یا ارائه فعالیت های مرتبط (مثلا پشتیبانی فنی) باشد
الزامات ایزو ۱۳۴۸۵ می تواند برای سازمانها صرفنظر از اندازه آنها و صرف نظر از نوع آنها مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت دانش‌بنیان

شرکت‌های دانش‌ بنیان، شرکت‌هایی هستند که عنصر علم و دانش، بخش جدایی‌ناپذیر آنها محسوب می‌شود. به بیان دیگر، برخلاف بسیاری از شرکت‌های تجاری، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند هیچ‌گونه مال قابل لمس و مادی نظیر زمین، ماشین آلات و دستگاه‌ها و تجهیزات تولید نداشته باشند و صرفاً با ترکیب دانش، فناوری و تخصص‌های علمی و پژوهشی، فعالیت کنند. ماهیت علمی و دانش محور این شرکت‌ها موجب شده است که قشر دانشگاهی و پژوهشگر، مانند اساتید دانشگاه و اعضای هیئت علمی، نقش بسیار مهمی در آنها ایفا کنند.

۱ نظر
  • آرش
    ایجاد شده در ۱۸:۵۱h, ۱۴ آذر پاسخ

    امیدوارم همیشه موفق باشید و خبر های خوبی در آینده باز از شما ببینیم.

گذاشتن یک نظر

شروع گفتگو
سوالی دارید؟
سلام!
چطور میتونم به شما کمک کنم؟