اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
پمپ پریستالتیک

پمپ پریستالتیک (Peristaltic Pump)

فهرست محتوا

پمپ پریستالتیک نوعی پمپ جابجایی مثبت است که برای پمپاژ سیالات مختلفی به کار میرود. در این نوع پمپ، سیال از داخل یک شلنگ یا لوله انعطافپذیر (معمولا از جنس سیلیکون) در مسیر دایره ای عبورمیکند. روتوری که در انتهای آن قطعه ای «غلتکی شکل» وجود دارد،شلنگ انعطافپذیر را فشرده و با چرخش روتور آن قسمت بسته شده حرکت کرده و باعث جریان پیدا کردن یا پمپ شدن سیال می شود. مجددا با بازگشت شلنگ به حالت اولیه، سیال به داخل مسیر کشیده میشود؛ به این فرآیند پریستالسی گفته می شود.

پمپ پریستالتیک مدل KT-150

مهمترین کاربردهای پمپ پریستالتیک (Peristaltic Pump)

پمپ پریستالتیک عموما برای پمپاژ سیالات تمیز و استریل و یا سیالات خورنده استفاده می شود، زیرا سیال جاری به هیچ عنوان با قسمتهای مکانیکی پمپ درگیر نمی شود. بعضی از کاربردهای این پمپ ها در پمپاژ فرآورده های خونی، سیالات شیمیایی خورنده، سیالات ویسکوز و همچنین در مواردی که سیال می بایست از محیط ایزوله گردد، می باشد. همچنین پمپ پریستالتیک بطورکلی درکارخانجات تولید دارو، رنگ، بتن، صنایع آب و فاضلاب، کشاورزی، غذایی، شیمیایی،اتمی،نظامی و نفت و گاز کاربرد دارد.

فناوری مهندسی کاوش طب، با طراحی و تولید تجهیزات و دستگاههای مورد استفاده در بخش تحقیق و توسعه آزمایشگاهی و مراکز تحقیقاتی پژوهشی وهمچنین بخش تولید شرکت های دارویی و غذایی قدم برداشته و با رویکرد تولید بر مبنای سفارش همراه با نوآوری بنا و استوار گردیده است.

نیاز بالای صنعت دارویی و پزشکی کشور به استفاده از پمپ های پریسالتیک ما را برآن داشت تا این محصول را در سبد اصلی تولیدات قرار دهیم و به پشتوانه ی تجربه ای قریب به 10سال، توانستیم محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا به بازار عرضه نماییم. انواع مدلهای پمپهای پریستالتیک کاوش طب در حال حاضر در اکثر مراکزفعال درزمینه ی بیوتکنولوژی، مورد استفاده قرار میگیرند.

مشخصات پمپ Peristaltic KT-150 

حجم جابجایی

0.1 _ 11 l/min

دقت انتقال محلول

4 ml/min

سرعت دوران

Max. 600 RPM

نوع موتور

Brushless Servo Motor 0.4 kW

نوع کنترلر

PLC with 4.3” touchscreen HMI

وزن تقریبی

14 kg

جنس بدنه

Electrostatically Coated Metal

جنس بدنه

Electrostatically Coated Metal

جنس هد

ABS + SS 304

برند و کشور سازنده هد

Kavosh Teb / IRAN

برنامه ها

Manual Mode + Max. Speed Start + Flow Rate Mode + Vial Filling + Pedal/Sensor

مشخصات شلنگ سیلیکونی

ID=8_15 mm OD=12_19 mm T=2 mm

ولتاژ ورودی

220V AC 50-60Hz

توان مصرفی

410 W

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال