اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
انکوباتور CO2

انکوباتور Co2 (CO2 Incubator)

فهرست محتوا

یکی از انواع انکوباتورهای مورد استفاده در آزمایشگاه ها انکوباتور CO2 است. از مهمترین ویژگی های انکوباتورهای CO2 تنظیم رطوبت و کربن دی اکسید هنگام کشت های سلولی است. با استفاده از این وسیله می توان دما و PH محیط را برای کشت سلول تنظیم کرد. انکوباتور کربن دی اکسید برای تحقیقات میکروب شناسی، بیوشیمیایی، ژنتیکی، دارویی، طیور و زیست شناسی کاربرد دارد. انکوباتور ها با توجه به کاربردشان در حجم های مختلف ساخته می شوند.

قرار گرفتن سلولها در خارج از بدن موجب اسیدی شدن سلول ها می شوند. لذا انکوباتور کربن دی اکسید مشکل سیستم بافری بی کربنات را رفع می کنند لذا وجود کربن دی اکسید در انکوباتور co2 برای حفظ سیستم بافری بسیار مهم است. علاوه بر این موضوع وجود رطوبت در انکوباتور از خشک شدن سلول ها جلوگیری می کند. رطوبت مورد نیاز بوسیله سینی آب که در کف دستگاه قرار گرفته تامین می شود. همچنین سنسورهایی که در این دستگاه وجود دارند به طور مداوم کربن دی اکسید دستگاه را اندازه میگیرند و مقدار آن را ثابت نگه می دارند.

انکوباتور CO2

مهمترین ویژگی های انکوباتور CO2

انکوباتور دی اکسید کربن شرکت کاوش طب، به گواه بسیاری از کاربران درشرکتھای معتبردارویی و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاھی، بھترین دستگاه تولید داخل است. قابلیت ثبت لحظه ای ،HMI و نمایشگر لمسی PLC این انکوباتور با بھره گیری از سیستم کنترلی پارامترھای دما، رطوبت، دی اکسید کربن را به کاربر می دھد ھمچنین نمودار پارامترھا نیز قابل رؤیت می باشد که کار مستند سازی را آسان و معتبر می نماید.

کنترل PID دما دقت 0.2درجه سانتیگراد را برای دستگاه فراهم کرده است. همچنین سیستم گردش هوای دستگاه باعث شده تا بهترین عملکرد در آزمون یکنواختی دما (Temperature Mapping) میسر گردد. محفظه ی تمام استیل داخل دستگاه و طراحی بدون درز و سوراخ، قابلیت نظافت و استریل آسان محفظه ی کشت را فراھم کرده است. سیستم کنترل دمای درب دستگاه از ایجاد شبنم بر روی درب شیشه ای جلوگیری می نماید.

نکات مهم هنگام ضدعفونی کردن انکوباتور کربن دی اکسید

تمیز کردن انکوباتور از اهمیت زیادی دارد از این رو برای این کار حتما به دستورالعمل دستگاه توجه کنید. هنگام ضدعفونی کردن انکوباتور باید به سالم ماندن کشت های داخل انکوباتور توجه کنید. بنابراین قبل از خاموش کردن دستگاه، کشت هایی که در انکوباتور کربن دی اکسید است را به انکوباتور دیگری منتقل کنید.

در صورت موجود نبودن انکوباتور دیگر می توانید از جعبه پلاستیکی ضد عفونی شده استفاده کنید. توجه داشته باشید جعبه باید در محیط گرم قرار داده شود تا نمونه ها گرم بمانند.

بعد از انتقال کشت ها به محیط جدید، طبقات را بردارید. سپس با استفاده از آب و صابون سطوح و شیشه ها را ضد عفونی کنید. شستشوی نهایی را با استفاده از آب مقطر انجام دهید. در آخر دستگاه را خشک کنید.

به هیچ عنوان مایع ضدعفونی کننده را بر روی دکمه های لمسی یا صفحه نمایش اسپری نکنید. از تمیز کردن و برخورد مواد شوینده با حسگرهای انکوباتور CO2 جدا خودداری کنید. برای تمیز کردن درب شیشه ای و واشر داخل دستگاه از اتانول 70% استفاده کنید. برای تمیز کردن قسمت بیرونی انکوباتور از آب و صابون استفاده کنید.
بعد از پایان مراحل ضدعفونی کردن انکوباتور CO2، برای پر کردن مجدد مخزن آب از آب مقطر استریل استفاده کنید. هنگامی که دستگاه به درجه حرارت مشخص شده رسید، گاز co2 را باز کنید. وقتی دستگاه به شرایط تنظیم شده رسید می توانید نمونه های کشت شده را برگردانید.

مشخصات فنی انکوباتور CO2 کاوش طب

از انواع انکوباتورهای تولید شده در شرکت کاوش طب انکوباتور CO2 مدل INCO2-60 SS، انکوباتور CO2 مدل INCO2-108 SS و انکوباتور CO2 مدل INCO2-160 SS است که در ظرفیت های 60، 108 و 160 لیتر تولید شده است. در ادامه مشخصات فنی این انکوباتورها را قرار داده ایم.

حجم چمبر

استیل ضدزنگ نگیر ٣٠۴
نوع کنترلر
HMI لمسی 4.3 اینچی
نوع کنترلر
HMI لمسی 4.3 اینچی
جنس بدنه
زیمنس PLC کنترلر
نوع نمایشگر
صرفا نمایش ٠ تا ١٠٠ درصد رطوبت نسبی
جنس چمبر
جنس فلز با روکش رنگ الکترواستاتیک کوره ای
دما
دما ٠ تا 34 درجه سانتیگراد رطوبت ٠ تا 60 درصد
سایر مزایا

امکان نظافت راحت، سنسور دی اکسید کربن مادون قرمز با دقت بالا

شرایط محیطی
٣درجه بالاتر از دمای اتاق تا ٧٠ درجه سانتیگراد با دقت ٠٫٢ درجه سانتیگراد
سفارشی سازی

امکان ساخت در حجم ھای دیگر، تغییر سایز نمایشگر، نمایش و کنترل اکسیژن جھت رشد جنین و IVF ، امکان کنترل از روی گوشی همراه و PC و…

دی اکسید کربن

کنترل دمای درب، سنسور درب، ثبت پارامترھای اندازه گیری بصورت اکسل و گراف، امکان اتصال فلش مموری، ذخیره هرگونه اعمال تغییرات در تنظیمات دستگاه توسط کاربران

4 پاسخ

 1. با سلام
  ممنون از شرکتت خوبتون
  هر دفعه برای مشاوره خرید تماس گرفتم بسیار خوب پاسخگو بودید.
  این محصولتون بسیار با کیفیت و با قیمت مناسب است.
  از زمانی که گرفتم هیچ مشکل خاصی نداشتم.
  تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال