info@kavoshtebco.ir​

02165536644

اشتراک گذاری

انکوباتور یخچالدار (Refrigerated Incubator)

انکوباتور یخچالدار (Refrigerated Incubator)

انکوباتور دستگاهی است که جهت کشت نمونه ها در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت کنترل دما، رطوبت، اکسیژن، نیتروژن و کربن دی اکسید را دارد. انکوباتورها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آن ها برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع انکوباتور می توان به نوع معمولی، شیکردار، کربن دی اکسید و انکوباتور یخچالدار یا برودتی اشاره کرد. تفاوت انکوباتور یخچال دار با انواع دیگر انکوباتور در این است که در این انکوباتور علاوه بر المنت‌های افزایش دما کمپرسور جهت کاهش دما نیز وجود دارد. همچنین از فن برای یکنواخت سازی دما و سیستم ضد برفک در انکوباتور برودتی استفاده می‌شود.

انکوباتور یخچالدار

کاربردهای انکوباتور یخچالدار

انکوباتورها در انواع مختلفی ساخته می شوند، هر یک از آنها وظیفه خاصی بر عهده دارند. به عنوان مثال وظیفه انکوباتورهای CO2 تنظیم دما، رطوبت، کربن دی اکسید هنگام کشت های سلولی است. انکوباتور یخچالدار نیز با توجه به خاصیت منحصر به فرد خود برای کشت و رویش باکتری ها در آزمایشگاه های میکروبی مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین نکات در هنگام خرید انکوباتور برودتی

هنگام خرید انکوباتور یخچالدار به چه نکاتی توجه می کنید؟ چه پارامترهایی هنگام انتخاب انکوباتور برای شما مهمتر است؟ هم دمایی و ثبات دمای داخل انکوباتور از مسائل مهمی است که هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه کنیم. دستگاهی که قصد خرید آن را داریم باید با استانداردهای روز جهان مطابقت داشته باشد تا بتواند هنگام کار انتظارات مشتری را برآورده کند. یک انکوباتور استاندارد باید مجهز به سیستم کنترلر دما باشد.

وجود دریچه تخلیه هوا برای خروج گازهای داخل دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. تایمر جهت برنامه ریزی دستگاه، قابلیت تنظیم شیب حرارتی و تایمر تاخیری برای تنظیم زمان روشن شدن دستگاه از دیگر ویژگی هایی است که یک انکوباتور خوب باید به آن مجهز باشد.

انتظارات کاربر در استفاده از انکوباتورهای یخچال دار

کاربر انتظارات مختلفی هنگام کار با دستگاه انکوباتور یخچالدار دارد که از مهم ترین انتظارات کاربر می توان به سیستم همدمایی در محفظه دستگاه اشاره کرد. این بدین معنا است که دستگاه دارای ثبات دمایی است و تمام محفظه در یک دمای ثابت قرار می گیرد.

از انتظارات دیگر کاربر می توان استفاده در حالت برودت را نام برد به صورتی که ثبات دما در حالت سرمایش از مهمترین ویژگی های انکوباتورهای یخچال دار است.

قیمت انکوباتور یخچالدار

انکوباتور یخچالدار در مدل ها و ظرفیت های گوناگون طراحی و ساخته می شوند. طراحی کاربر پسند، کاربری راحت برای تکنسین های آزمایشگاه ها و کلین روم ها، استفاده از بهترین مواد اولیه در ساخت از مهمترین ویژگی های انکوباتورهای یخچالدار شرکت کاوش طب است.

در صورت تمایل از قیمت دستگاه با شماره 02165536644 تماس بگیرید. کارشناسان شرکت کاوش طب ضمن ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان، قیمت روز دستگاه را در اختیار شما خواهند گذاشت.

تفاوت های Refrigerated Incubator با انکوباتور معمولی

مهمترین تفاوت انکوباتورهای یخچالدار با مدل معمولی در رنج دمایی است. رنج دمای کار در انکوباتورهای معمولی از 35 تا 65 درجه می باشد. در صورتی که این دما در انکوباتورهای یخچال دار از منفی 5 تا مثبت 65 درجه است.

موردی دیگری که انکوباتور یخچالدار را از انکوباتور معمولی متمایز می کند وجود فن است. این فن در انکوباتور یخچال دار جهت ثبات دما در کل محفظه استفاده می شود.

علاوه بر المنت، کمپرسور نیز در انکوباتور برودتی وجود دارد. در صورتی که در نوع معمولی فقط المنت وجود دارد.

مهمترین نکات کار با انکوباتورهای برودتی

  •  اگر برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید.
  • برای تمیز کردن انکوباتور یخچالدار استفاده از یک دستمال مرطوب کفایت می کند.
  • از تینر یا مواد اسیدی جهت تمیزکردن دستگاه استفاده نکنید.
  • در صورتی که فیوز انکوباتور نیاز به تعویض داشت آن را از برق بکشید و سپس فیوز را تعویض کنید. توجه کنید فیوز جدید مطابق با جریان اسمی فیوز قبلی باشد.
  • قبل از قرار دادن مواد در داخل انکوباتور راهنمای دستگاه را به طور کامل بخوانید. از قرار دادن مواد آتش زا در داخل دستگاه جدا خود داری کنید.
  • اسپری مایعات ضدعفونی کننده به قسمت های کنترلی دستگاه می تواند باعث آسیب به دستگاه شود.
  • پاشیدن آب به قطعات الکترونیکی دستگاه باعث اتصال و خرابی انکوباتور می شود. در صورت بروز چنین اتفاقی دستگاه را از برق بکشید. نم را با یک پارچه پاک کنید و صبر کنید تا دستگاه کاملا خشک شود.
  • در صورت خرابی انکوباتور یخچال دار از باز کردن و یا تعمیر دستگاه توسط افراد فاقد تجربه پرهیز کنید و با نماینده شرکت تماس بگیرید.

انکوباتور یخچالدار CO2 شرکت کاوش طب

دستگاه انکوباتور یخچالدار CO2 شرکت کاوش طب در ظرفیت 160 لیتر تولید می شود. از ویژگی های این دستگاه حفظ رطوبت، کنترل دما و دی اکسید کربن برای رشد سلول است. سیستم کنترلر PLC و صفحه نمایش لمسی HMI کاربر را قادر می سازد تا پارامترهای دما، رطوبت و دی اکسید کربن را بلافاصله مشاهده و ضبط کند.

دستگاه انکوباتور برودتی CO2 مدل INCO2-160 R SS مجهز به لامپ UV-C است که برای از بین بردن آلودگی های موجود در هوا و آب تبخیر شده استفاده می گردد. لامپ در داخل محفظه ای با پوشش بصورت پلینوم قرار گرفته تا از تاثیر مستقیم نور UV بر روی کشت جلوگیری گردد. این دستگاه مجهز به دو درب، درب داخلی شیشه ای و درب خارجی فلزی است. شیشه ای بودن درب داخلی به کاربر این امکان را می دهد که بدون نیاز به باز کردن درب، داخل چمبر و طبقات را ببند، و درب خارجی (درب اصلی) که برای حافظت بیشتر نصب شده و در داخل آن به منظور جلوگیری از جمع شدن شبنم یا رطوبت بر روی سطح درب شیشه ای به المنت گرمکن مجهز شده و برای باز و بسته شدن آسان درب اصلی از یک مکانیزم دستگیره کششی استفاده گردیده است. در زیر مشخصات کامل انکوباتر یخچال دار CO2 کاوش طب را مطالعه کنید.

دیگر مقالات کاوش طب آینده نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال