اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
هود لامینار

هود میکروبیولوژیکی لامینار (Laminar Flow Hood)

فهرست محتوا

اهیمت هودهای آزمایشگاهی به سبب حفظ سلامت کارکنان و نمونه های آزمایشگاهی باعث شده است که این تجهیزات از ضروری ترین دستگاه هایی باشد که در آزمایشگاه ها و کلین روم ها مورد استفاده قرار بگیرد. هنگامی که قصد خرید هود برای آزمایشگاه خود را دارید باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا نوع درست را انتخاب کنید. هودهای آزمایشگاهی با توجه به کاربرد آن در انواع و اندازه های مختلف ساخته می شوند. پرکاربرد ترین هود های مورد استفاده در آزمایشگاه ها هودهای شیمیایی و هود لامینار هستند.
شرکت کاوش طب آینده نگر در راستای جلب رضایت مشتریان خود با تولید انواع هودهای شیمیایی و لامینار توانسته است از رقبای خود پیشی بگیرد و با ساخت انواع هود در ظرفیت های مختلف رضایت کاربران خود را جلب کند. در ادامه شما را با مشخصات هودلامینار Laminar Flow Hood آشنا خواهیم کرد تا با اطلاعات کاملی خرید خود را انجام دهید.

هود لامینار چیست؟

هود لامینار از انواع هودهای آزمایشگاهی است که وظیفه محافظت از کارکنان، محیط و نمونه های آزمایشگاهی را دارد. محفظه این هود کاملا بسته و از جنس استیل است. وظیه این هود آزمایشگاهی جلوگیری از ورود هوای آلوده به محل استقرار نمونه ها است. در ساختار این هود از فیلتر HEPA استفاده شده است. این فیلتر وظیفه پاک سازی هوای وارد شده به هود را دارد. در ساخت این هود نهایت دقت باید بکار گرفته شود. وجود هر گونه درز در این هود باعث ورود آلودگی به دستگاه و آسیب به نمونه ها می شود.
بر اساس در خواست مشتری این هود می تواند در دو نوع افقی و عمودی ساخته شود. در برخی از هودهای لامینار لامپ UV-C جهت از بین بردن میکروب وجود دارد. این لامپ با استریل کردن محیط آزمایش از آسیب به نمونه ها توسط آلودگی های محیط جلوگیری می کند. بنابراین اهمیت هود Laminar در حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از انتقال آلودگی محیط به مواد درون محفظه هود غیر قابل انکار است.

هود میکروبیولوژیکی لامینار

اجزای هودهای لامینار

هود لامینار از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هرکدام نقش مهمی در این دستگاه ایفا می کنند. در ادامه با اجزای مختلف این دستگاه آشنا می شویم.

بدنه دستگاه
محفظه کار از جنس استیل ضد زنگ
کانال کولر برای ایجاد فشار منفی
لامپ UV جهت استریل سازی محفظه کار
درب محافظ متحرک و یا ثابت شیشه ای
صفحه کلید جهت کنترل عملکرد دستگاه
موتور هود

فیلتر HEPA

مخزن انتقال نمونه

قیمت هود لامینار

هودهای لامینار در انواع و کلاس های مختلف ساخته می شوند. شرکت کاوش طب در راستای جلب رضایت مشتریان خود با ساخت انواع هودهای لامینار سفارشی گام مهمی در تولید با کیفت ترین هودهای لامینار برداشته است. برای اطلاع از قیمت هود لامینار و دریافت مشاوره تخصصی با تلفن 02165536644 تماس حاصل کنید.

نکات مهم استفاده از Laminar Flow Hood

هنگام کار با هود آزمایشگاهی رعایت نکات ایمنی و توجه به دستورالعمل های کار با دستگاه از مهمترین مواردی است که تکنسین های آزمایشگاه باید به آن توجه کنند. در ادامه مهمترین نکات مهم استفاده از هود لامینار را مطالعه خواهید کرد:

  • حداقل 5 دقیقه قبل از شروع به کار در آزمایشگاه هود را روشن کنید تا هوای محفظه تخلیه و هوای تازه جایگزین شود.
  • مطمئن شوید جریان هوایی که در زیرهود در حال جریان است کاملا بدون پارتیکل است.
  • قبل از شروع کار لامپ فرا بنفش هود را خاموش کنید.
  • هنگام کار با هود لامپ فلورسنت آن را روشن نمایید.
  • از کار با مواد شیمیایی پر خطر در زیر هود جدا پرهیز کنید.
  • ضد عفونی کردن محیط داخلی و خارجی هود قبل و بعد از کار با دستگاه از الزامات کار با هود لامینار است.
  • هنگام کار با هود لامینار برای محافظت از دست ها و جلوگیری از بروز آسیب از دستکش استفاده کنید.
هود لامینار

انواع هودهای لامینار

هودهای لامینار در انواع و کلاس های مختلفی ساخته می شود. در ادامه ضمن معرفی انواع این هودها ویژگی هر نوع نیز برای شما شرح داده می شود.

هود عمودی

هود لامینار عمودی جهت کار در مکان هایی است که حجم مواد و وسایلی که در زیر هود قرار میگیرند، بزرگ است. از ویژگی های این هود این است که هوای خارج شده از هود به صورت مستقیم به تکنسینی که مشغول کار با هود است برخورد نمی کند.

هود افقی

هود لامینار افقی هنگام کار با نمونه های حساس اهمیت ویژه دارد زیرا در این مدل نمونه به فیلتر HEPA نزدیک خواهد بود. در این صورت هوا مستقیم به سمت نمونه برخورد نمی کند.

کلاس های هود لامینار

هودهای لامینار به دلیل ویژگی ها پرکاربرد آن به وفور در آزمایشگاه ها و کلین روم ها استفاده می شوند. این هود ها علاوه بر محافظت از نمونه ها و کاربر وظیفه محافظت از کاربر در برابر آلودگی های ناشی از نمونه های خطرناک در آزمایشگاه را بر عهده دارد. هود لامینار در سه کلاس ساخته می شوند که با توجه به کاربرد آن در آزمایشگاه می توانید هود مناسب را انتخاب کنید.

هود کلاس یک

هود لامینار کلاس یک وظیفه محافظت از تکنسین های آزمایشگاه را فراهم می کنند. این هود نمی تواند محیط کشت را در برابر نفوذ آلودگی ایمن کند اما می تواند محافظ خوبی برای محل نگهداری نمونه ها باشد. این کلاس از هودهای لامینار شباهت زیادی به هودهای میکروبی از نظر طراحی و جریان هوا دارد.

هود کلاس دو

هنگام کار با مواد پرخطر هود لامینار کلاس یک ایمنی چندانی ایجاد نمی کند بنابراین لازم است از کلاس بالاتری از هودهای لامینار استفاده کنیم. این هود از محیط کشت در برابر آلودگی محافظت می کند و محیطی ضد عفونی شده ای را برای کشت سلول فراهم می کند.

هود کلاس سه

هود لامینار کلاس سه از بالاترین سطح حفاظت در برابر آلودگی ها برای پرسنل آزمایشگاه و محیط نگهداری نمونه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال