info@kavoshtebco.ir​

02165536644

اشتراک گذاری

میکرو اسپین چیست؟

اگر از مهندسین ژنتیک درباره پرکاربردترین وسایلی که در آزمایشگاه خود استفاده می کنند بپرسید، قطعا یکی از پاسخ آن ها در کنار دیگر تجهیزات آزمایشگاهی مانند بن ماری، میکروفیوژ، هودآزمایشگاهی، انکوباتور و … ، میکرو اسپین است. دستگاه میکرواسپین در آزمایشگاه های مختلف از جمله آزمایشگاه بیوشیمی، بالینی، میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی صنعنی به منظور انجام تست های PCR و تشخیصی استفاده می شود. این دستگاه در ابعاد، ولتاژ، سرعت چرخش و ظرفیت های متفاوت ساخته می شوند. اغلب Micro Spin ها برای سانتریفیوژ تیوب های با اندازه های 0.2، 0.5 و 1.5 ساخته شده اند.

میکرو اسپین

کاربردهای میکرو اسپین آزمایشگاهی

با توجه به اینکه در بعضی مواقع نیاز به سانتریفیوژ مواد در آزمایشگاه با دور بالا نیست، می‌توان عملیات رسوب‌گیری و انحلال ماده با دور پایین را با استفاده از دستگاه هایی مانند اسپین انجام داد. در واقع میکرواسپین آزمایشگاهی با استفاده از ماژول های سانتریفیوژ و ورتکس باعث ایجاد ماژول چرخشی مشترک می شوند. 

در علم ژنتیک از تیوب های بسیارکوچکی برای انجام آزمایش استفاده می شود. در این تیوب ها امکان رسوب مواد بسیار زیاد است، بنابراین نمی توان به راحتی قطرات محلول را به ته تیوب آورد. راه حل این مشکل استفاده از دستگاه اسپین اسـت. میکرو اسپین با استفاده از نیروی گریز از مرکز می تواند در دورهای پایین محلول را به ته تیوب براند.

دیگر مقالات کاوش طب آینده نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال