info@kavoshtebco.ir​

02165536644

اشتراک گذاری

محفظه کار با پی سی آر (PCR Workstation)

آزمایشPCR (Polymerase Chain Reaction) که با عنوان های آزمایش NAAT و آزمایش تشخیصی نیز شناخته می شود، در علوم آزمایشگاهی اهمیت زیادی دارد. واکنش زنجیره‌ای پلیمراز روشی در علم زیست‌شناسی مولکولی است که برای تکثیر یک نسخه منفرد از یک قطعه DNA به هزار یا میلیون‌ها نسخه، استفاده می شود. آزمایش پی سی آر از حساسیت بالایی برخوردار است. این تست می تواند در اثر برخورد با آلودگی نوکلئیک اسید ها به صورت کاذب دارای نتیجه مثبت باشد. بنابراین این تست در کابینت PCR انجام می شود.

در آزمایشگاه ها این تست در لوله های آزمایشگاهی انجام می شود و ظرف چند ساعت نتیجه آزمایش مشخص می شود. محفطه پی سی آر یک محفظه ایزوله است که دارای سیستم تهویه جهت تصفیه هوا است. انجام آزمایش در محفظه پی سی آر باعث کاهش خطا می شود.

محفظه کار با پی سی آر

ساختار کابینت PCR

کابینت PCR یک محفظه از جنس استیل ضد زنگ است. این ویژگی باعث می شود فرآیند میکروب زدایی سطوح به راحتی و با خیال آسوده صورت گیرد. همچنین منبع نور UV دارای کنترلر با طول عمر بالا در این کابینت ها برای رفع آلودگی بکار رفته است که قابلیت کنترل خودکار نور ماورا بنفش را دارند.

برای محافظت کاربر در برابر این اشعه در هود پی سی آر میکروسوئیچ ایمنی تعبیه شده است. همچنین در مدل هایی از این دستگاه فیلتر کربن جهت غیرفعال کردن رادیکال های فعال اکسیژن موجود در هوای داخل محفظه استفاده شده است.

کابینت PCR

ویژگی های هود پی سی آر

  • ایجاد محفظه استریل برای تکنیک های آسپتیک زیرا نیاز به محیط کاملا استریل دارند.
  • استفاده از روشنایی LED در هود پی سی آر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
  • وجود لامپ UV برای ضدعفونی کردن محیط در این دستگاه بسیار کاربردی است.
  • دمنده بسیار قوی در محفطه پی سی آر ذرات آلوده محیط را خارج می کند.
  • ایجاد جریان هوای لایه ای عمودی در محیط با وجود فیلتراسیون HEPAاز مهمترین مزایای این کابینت PCR است.
دیگر مقالات کاوش طب آینده نگر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین کاوش طب
ارسال